Ethereum Genel

En Yüksek Ethereum İşlem Ücreti? Birisi Yanlışlıkla 2.5 Milyon Dolar Ücret Ödedi

single-image

Birisi yanlışlıkla ETH’ye sadece 133 dolar göndermek için Ethereum işlem ücretlerine yanlışlıkla 2,5 milyon dolar ödemiş görünüyor. Yine de, asıl sebep daha hain olabilir.

2.5 Milyon $ Ethereum İşlem Ücreti
Bugün erken saatlerde, 10:00 UTC’den hemen önce, Ethereum ağında gönderene 2,5 milyon dolardan fazla mal olan bir işlem gönderildi. Gönderen, 0,5 $ gibi düşük bir ücret seçmek yerine, basın zamanında 133,85 $ değerinde 0,55 ETH göndermek için 2,59 milyon $ değerinde 10,668,73 ETH ödedi.

Ücret, işlemi işleyen Çin madencilik havuzu Spark Pool’a gitti. Havuz madencilerine ödemeleri duraklattı ve gönderenin onlarla iletişim kurmasını bekliyor.

Etherscan'da Ethereum işlemi

Etherscan’da Ethereum işlemi

 

İşlem, Çin merkezli bir Ethereum madencilik havuzu olan Spark Pool tarafından 10.237.208 bloğuna dahil edildi. Spark Pool o zamandan beri madencilerine ödemeyi engelledi ve Twitter’daki takipçilerine şu anda olağandışı yüksek ücreti araştırdıklarını ve sahibini belirlemeye çalıştıklarını söyledi.

 

Kara Para Aklama veya Dürüst Hata?

Spark Pool, toplumu gizemli işlem hakkında ipuçları vermeye çağırdı. Yine de, Spark Pool’un bu kadar alışılmadık derecede yüksek bir ücretle bir işlemle ilk kez ilgilenmesi gerekmiyordu. Tarihsel olarak, Spark Pool ücreti her seferinde orijinal gönderenle bulmayı ve bölmeyi başardı.

Geçen yıl, Spark Pool, o zaman 300.000 doların üzerinde bir blok madenciliği için aldıkları 2,100 ETH’nin ödemesini dondurdu. Güney Kore merkezli bir blockchain şirketini işlemi gönderen olarak tanımlamayı başardı ve ödülü onlarla paylaşmaya karar verdi.

Nadiren de olsa, bu tür işlemler kripto alanında yeni bir şey değildir. Göre AVA Labs Emin Gün Sirer Cornell profesörü ve kurucusu bu “kaz yumurtası” işlemler bazen problemler olabilir.

Bu hatalar için iki olası açıklaması o vardır sözü ilk yanlışlıkla onlar belirtilen ücretli göndermek istedik miktarını değiştirmeyi dürüst bir hata-birisi olmak üzere. İkinci bir açıklama, madencilerin işlem ücretleriyle “kirli” madeni paraları yıkayarak temiz tokenlere dönüştürdükleri anlamına geliyor olabilir.

Bunun kara para aklama veya basit bir hata meselesi olup olmadığı hala belli değil.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like